ספרים

שטיינר פועה - 'מתוך ההפיכה'

"מתוך ההפיכה" - מתוך הכתוב על גב העטיפה
הרובע היהודי של העיר-העתיקה של ירושלים עלה בלהבות. בי"ט באייר תש"ח, לאחר מצור ממושך וקרבות קשים ומרים, נכנעו מגיני הרובע ותושביו ללגיון הערבי. הנשים והילדים פונו לקטמון, וכל הגברים נלקחו בשבי, ביניהם הרב מן-ההר, אביה של המחברת. ירושלים נקרעה לשניים, והעיר-העתיקה, ליבו של העם היהודי, נפלה בידי האויב.


מתוך ההפיכה
הוא סיפורם של העיר-העתיקה ותושביה מנקודת מבטה של ילדה, שחוותה על בשרה את אימי המלחמה. זהו סיפור אותנטי על החיים תחת שלטון המנדט; על המשפחות, שעלה בגורלן להימצא ברובע היהודי הנצור והמופגז באש תופת, ועל תלאותיהן לאחר שהפכו ל"פליטי העיר-העתיקה".


מתוך ההפיכה
הוא גם סיפור של תקווה ואמונה, חורבן ותקומה. מילות הספר חיות עם הייחודיות של עם ישראל, דבקותו בקיום התורה בתנאים נוראים ביותר, ואהבתו הנצחית לירושלים.


אהבה זו נשאה פרי. תשע-עשרה שנים לאחר מכן, בתום מלחמת ששת-הימים ואיחודה מחדש של ירושלים, חזרה המחברת, ועימה בעלה וילדיה, הביתה, לרובע היהודי המשוקם. כיום הם גרים ברובע השוקק אלפי תושבים ומבקרים, ומצפים – יחד עם כלל ישראל – לביאת המשיח ולבניין בית-המקדש במהרה בימינו אמן.


על הספר
הרב נריה זצ"ל: "מתוך ההפיכה מתאר פרק כאוב מאוד במאבקי תקומתנו וגם מבטא בצורה כה מושלמת את החוויות של משפחה ירושלמית דתית שורשית."

הרב הלל ליברמן: "ספר יקר, שחיברת על תקופה גדולה מאוד."

פרופ' נתנאל לורך: "הספר משרטט בצורה כנה ומשכנעת את השתקפות פרשת הרובע בתש"ח בעיני עוללים, ובכך הוא תורם תרומה חשובה להמחשתה ולהחייאתה."

משה רוסנק ז"ל, מפקד הרובע היהודי בתש"ח: חוויתי הכל מחדש עם כל דף בספר... ובטוחני, כי דור הצעירים ימצא עניין בספר זה, המבוסס כולו על עובדות ורגשות מאותם ימים קשים ואינו פרי דמיון."

אהרון ביר: "מתוך דפי הספר עולה תמונת הבית היהודי החם, שבין חומות ירושלים, והכמיהה לירושלים בכל מצב ובכל מקום."


הספר מכיל 312 עמודים + תמונות


מתוך ההפיכה תורגם לאנגלית ויצא לאור בהוצאת פלדהיים בשם: Forever My Jerusalem.

כמו-כן תורגם הספר לרוסית.


מהדורה מחודשת
, מורחבת ומעוצבת יצאה לאור.
במהדורה המחודשת – רקע היסטורי מעולה, תמונות היסטוריות, חלקן נדירות, ותמונות חדשות מרהיבות.


הפצה לחנויות בכל הארץ:
"שלם" סוכנות להפצת ספרים, יהודה המכבי 5, טל.02-5380195.

להשיג ברובע היהודי:

בחנות הספרים "מוריה", רח' משגב-לדך.
במוזיאון חצר היישוב הישן, רח' אור-החיים.
אצל משפחת שטיינר 6287603.חזרה לספרים